tez-duzenleme-hizmetleri

Doktora tezi, yüksek lisans tezi, proje ödevi, tıpta uzmanlık tezi, uzmanlık tezi, makale, bildiri, ödev vb. gibi akademik çalışmalarınızın biçimsel düzenlemesini profesyonelce yapmaktayız. Tezinizin biçimsel bozukluklar nedeniyle enstitüden dönmesine izin vermeyin. Tezinizi tam anlamıyla basıma hazır hale getirmekteyiz. İlk sayfasından son sayfasına kadar tezinizi dikkatli ve uygun bir şekilde düzenleyip size yardımcı olmaktayız. Tezlerinizi tez yazım kılavuzuna uygun hale getirmekteyiz. Yazılarınızın hatalı ve yanlış olmasını istemiyorsanız düzenleme hizmeti ile birlikte redaksiyon hizmeti de alabilirsiniz.

AKADEMİK REDAKSİYON olarak işimizi en doğru şekilde yapmakta ve çalışmalarınızı en iyi şekilde düzenlemekteyiz. Kurum olarak etik kurallara ve yasalara uygun olarak faaliyet göstermekteyiz. Güçlü akademik kadromuzla tezleriniz için gerekli işlemleri yapmaktayız. Tez düzenleme merkezi olarak faaliyet gösteren firmamız hizmet kalitesini devamlı bir şekilde geliştirerek globalleşen dünyanın sunduğu bilgi erişim kaynaklarını en verimli haliyle değerlendirmektedir. Kaliteli ve güvenli bir hizmet için bizi tercih edebilirsiniz.

Tezlerinizi veya diğer akademik çalışmalarınızı en iyi şekilde düzenleyerek kısa sürede teslim edebiliriz.  Uygun olmayan ve yanlış hazırlanan yazılarınızı düzelterek en doğru hale getirebiliriz. Profesyonel kadromuzla tezinizi tez yazım kılavuzuna uygun şekilde düzenliyoruz. Üstün hizmet kalitemiz ile sorunsuzca işlerimizi teslim ederek güven sunmaktayız.

Tez düzenleme merkezimiz ile istediğiniz sonuca ulaşabilir ve sorunsuzca işlerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Size sunduğumuz imkanlar ile tezlerinizi kolaylıkla tamamlayıp yayıma hazır hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sitemize girerek bizimle iletişime geçmek ve  tezlerinizin mükemmel bir hale gelmesini sağlamaktır.

AKADEMİK REDAKSİYON olarak; akademik metinlere bilimsel etik ilkelere sadık kalarak redaksiyon, düzeltme, düzenleme, geliştirme ve son okuma çalışmaları yapmaktayız.

Tez Format Kontrolü

Tezinizin teslim öncesinde format kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Tezinizi format kontrolüne gönderdiğinizde bir süre kaybınız olmaktadır. Birkaç gün format kontrolü dönüşü beklerken istenilen düzeltmeleri yaptıktan sonra tekrar format kontrolü için enstitüye gönderirsiniz. Bu işlemler sizi yorar ve zaman kaybettirir. Bu süreyi kısaltmak için tez format kontrolü işlemi yapmaktayız. Tezinizi bize gönderdikten sonra 2 saat içinde tez format kontrolü yaparak eksikleri size bildirebiliriz. Böylece enstitüye göndermeden önce gerekli düzenlemeleri yapmış olursunuz. Tezinizi enstitüye göndermeden önce enstitünün kontrolünün aynısını biz sizin için yapabiliriz.

Tezinizin dış kapak ve iç kapak düzenlerini, onay ve beyan sayfalarını, ithaf, teşekkür, özet, abstract, içindekiler ve şekil, tablo, kısaltmalar dizinlerini satır aralıklarına, öncesi ve sonrası boşluklarına, font ve punto seçimlerine, büyük ve küçük harf, yazı tipi özelliklerine kadar en ayrıntılı şekilde kontrol ediyoruz. Bunları kontrol etmekle beraber tezinizde bulunan tablo, şekil, resim ve grafik öğelerinin başlıklarının, biçimsel düzenlemelerini ve metin içi atıfların kontrolünü gerçekleştiriyoruz.

Kaynakçayı tarayarak eksik  veya hatalı kaynakları belirliyor, kaynakçanın biçimsel düzenlemelerini kontrol ediyoruz. Eğer varsa ekler bölümünü de kılavuza göre tarayıp kontrolü tamamlamış oluyoruz. Tüm bu kontroller neticesinde size raporladığımız eksikleri giderdiğinizde teziniz enstitü kontrolüne hazır hâle gelmiş olacaktır.

Tez formatlama

Tez Formatlama

Tezinizi enstitünün istediği kurallara göre düzenliyoruz. Tez yazım kılavuzuna göre tez formatlama işlemi yapılmaktadır.

  • Tezin genel olarak kenar boşlukları, satır aralıkları, paragraf boşlukları, yazı tipi ve puntosu ayarlanır.
  • İç kapak ve dış kapak hazır değilse hazırlanır. Hazırlanmış ise düzenlenir.
  • Onay Sayfası, Etik beyan, Bildirim ve Yemin Metni gibi matbu sayfalar için kılavuzda belirtilen görünüm sağlanır.
  • Teşekkür sayfası, Önsöz, Özet ve Abstract yazım kılavuzuna göre düzenlenir.
  • İçindekiler, Şekiller ve Tablolar Listesi otomatik olarak kılavuza göre hazırlanır.  Sayfa numaralarının başlıklarla uyumlu olması sağlanır.
  • Başlıklar düzeylerine göre biçimlendirilir. Tamamı büyük harf, sözcüklerin ilk harfleri büyük, sadece ilk harfi büyük gibi kurallara göre düzenlenir. Bölüm başlıkları, alt başlıklar, tablo, grafik ve şekil başlıkları düzenlenmektedir.
  • Tablolar düzenlenir. Tez formatına uygun görünüm verilir.
  • Şekiller düzenlenir. Tez formatına uygun görünüm verilir.
  • Kaynakçada verilmiş bilgiler kılavuzda istenilen formata (APA, MLA, HARVARD, CHICAGO vb.) uygun biçimde düzenlenir.
  • Ekler düzenlenir. Teze ekleyemediğiniz formatlardaki dokümanlar (resim, fotoğraf, belge vb.) uygun şekilde eklenir.